Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                            WIWAT MAJ, TRZECI MAJ

Na ścianie biało-czerwona flaga państwowa oraz godło z czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej - Orzeł i Pogoń, poniżej data 3 Maja 1791 – w takiej scenerii uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach obchodzili 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

                Celem imprezy było zapoznanie wszystkich z postanowieniami Konstytucji 3 Maja na Sejmie Czteroletnim oraz krzewienie kultury narodowej, rozbudzanie zainteresowań historią Polski, porozumiewanie się w sposób kulturalny.

W obecnych czasach wyraźna zdaje się być potrzeba szczególnego podejścia do wychowania patriotycznego. Święto 3 Maja daje ku temu okazję. Bardzo trudno jest mówić o tym na poziomie szkoły podstawowej tak, aby przekazać ważne treści, a równocześnie zaciekawić młodych odbiorców. Postanowimy stworzyć przedstawienie, w którym zajęliśmy się tą tematyką. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Anety Garkut stworzyło okazję do zaprezentowania wszystkim uczniom naszej szkoły, czym była Ustawa Rządowa z 3 Maja 1791 r.?, w jaki sposób została uchwalona?, co nowego wprowadzała Konstytucja?, którzy Polacy byli twórcami Konstytucji?. Wszyscy uczniowie, zarówno Ci starsi, jak i młodsi, z wielkim zaciekawieniem gadali przedstawienie i wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Renata Boduch

wstecz